Met mijn nieuwe voedingsschema heb ik weer de mogelijkheid om te ontbijten met mugcakes. Afgelopen weekend sloeg ik dan ook gelijk aan het experimenteren en daar kwam dit pareltje uit te voorschijn! Uiteraard weer met speculaas en de kruidnoten lagen toevallig nog op het aanrecht, hemelse combinatie! Trust me! Uiteraard is deze mugcake niet helemaal volgens mijn macro’s, maar dat neemt niet weg dat het alsnog een heerlijk ontbijtje is! Mocht je geen eiwitpoeder willen gebruiken of in huis hebben, dan kun je die vervangen voor een extra eetlepel speltmeel. De macro’s zijn dan natuurlijk niet meer hetzelfde. Qua smaak zal het niet heel veel veranderen!
Voor 1 mugcake heb je nodig
- 3 eetlepels speltmeel
- 1 scoop eiwitpoeder, ik gebruikte Whey Perfection in de smaak speculaas
- 1 theelepel agavesiroop
- 1 ei
- koek- en speculaaskruiden naar smaak
- optioneel: een handje kruidnoten
Wat ga je doen?
- Hocus pocus pilatus.. ja, oke, laat het duidelijk zijn dat mugcakes maken natuurlijk niet echt een uitleg nodig heeft.
- Meng alle ingrediënten met een vork goed door elkaar.
- Je kunt de kruidnoten door het deeg roeren, of je kunt je mugcake ermee garneren. Wil je ze door het deeg? Dan is nu het moment!
- Vet een mok in met wat kokosolie en giet het deeg in je mok.
- Zet de mok voor 1,5 minuut in de magnetron op 900 watt.
Een mugcake zonder de kruidnoten bevat 322 calorieën waarvan 24,2 gram koolhydraten, 33,6 gram eiwitten en 8,6 gram vetten.
Laat je me weten wat je er van vond in de reacties hieronder? Klik hier voor meer lekkere recepten en volg mij op Instagram voor nog meer eetinspiratie!